Řízení malých projektů

Je jarní úprava zahrady projekt?

Mnoha lidem se zdá zbytečné na projekty malého rozsahu používat robustní a na první pohled byrokratické metodiky.

I u malého projektu ale najdeme mnoho samostatných činností, které je třeba vykonávat a jež se mohou pokazit, pokud je nezadáme, neřídíme a nekontrolujeme zcela efektivně. Náprava nedostatků nás pak může stát mnoho času, energie, peněz.

Minimálním důvodem, proč formalizovat zadávání úkolu či malého projektu je pochopitelná nutnost informovat toho, kdo úkol vykonává o odpovídajících nástrojích, které má použít, o případných omezeních, o datu a času dokončení. Také samozřejmě o tom, kolik dostane za práci či dodávku zaplaceno, o komkoliv dalším, jehož spolupráci bude pro práci potřebovat a co má dělat v případě problémů. A tak dále.

Dodávku nového bloku atomové elektrárny i celkovou úpravu naší zahrady přece chceme mít hotovou dobře a na první pokus. V obou případech se chceme vyhnout dohadům typu: „Ale tohle jste mi na začátku neříkal!“ nebo „Ale, to je trochu pozdě tuhle podstatnou věc říkat až nyní, nemyslíte?“ či „Ale teď už tahle dodatečná úprava udělat nejde!“

 

Jak Vy řídíte svoje úkoly a malé projekty?

Aneb „Jak použít velké principy na malých projektech a nestat se nešťastným byrokratem“? Je třeba použít selský rozum (nebo šikovný prověřovací mechanismus), který nám napoví, které metodické pomůcky nám pomohou se dopracovat úspěchu a které můžeme s klidem odložit.

Umíme zjistit, které metodické postupy jsou pro Vaše malé projekty důležité.

Poskytujeme služby v oblastech
Zpracování metodik projektového řízení
Audity stavu projektového řízení
Řízení IT projektů
Poradenství v oblasti systémů kvality řízení a strategie
CERTIFIKACE
Naši pracovníci jsou držitelé certifikací PRINCE2 Foundation, ISO 10006 Project Management, ITIL Foundation v3 rev. 2011 a TSM Implementation